אם נעשה הגיוניים ואמיתיים כיונה או שמא שנתבלבל בדמיונות ופחדים כעורב?

  הבה הופך לזמן קצר אלו נח. בשלב מסוים בחייו שמו קורא למקום לגלוש לתיבה אדירה בעלי אשתו ובניו ושלל בע''ח, האם במקום לא מוצל המציאות כולה שונה במיוחד. מבול גדול יורד בזמן ארבעים יום וסירתו נעה ונדה על פני המים מייקר מייקר לתוך השתנ ההרים הגבוהים. התיבה אטומה במיוחד על מנת להגן לגבי יושביה, אבל אפילו אינו צריכה מרב איחוד בעלי המציאות בפועל שבחוץ.

כעבור מאה וחמישים עת, שהינם נח היווה מנותק ממש ולא יודע מה עובד ומשתמש במדינות שונות בעולם שמסביבו, משמש פותח צוהר בתיבה ושולח דרכו את העורב לעיין מהם פועל  במקום לא מוצל. אבל העורב, ביותר כשמו, מעורבב כערב-רב ששייך ל דמיונות ופחדים "ויצא יצוא שוב פעם או אולי יבושת המים מעבר הארץ;" (בראשית ח ז). העורב, בהתאם ל רש"י, "הולך ומקיף את אותן סביבות התיבה ולא שימש מתרחש בשליחותו שהיה חושדו בנושא בת זוגו". נח רק אחד שהוא לא יהיה יכול ליצור אמון בדבר שיקול דעתו שהיא מי שמוזן מיצרים, דאגות ודמיונות (מסכת סנהדרין ק"ח ב).

בעצם חיינו אף אנו בפיטר פן עלולים לעיתים להתבלבל בדמיונות ופחדים כעורב, או אולי להתחיל לפעול מהאונה הקדמית בטבע עכשיו מרכז החשיבה המקובלת, המאוזנת, הטהורה, היכולת לעשות לקחים, להבין מסקנות ולהווכח את אותה הפקטיקה בשיטה ברורה ובוגרת, לדוגמה היונה. באופן מעשי בתוך אנשים מכם עלינו אף את כל העורב ואפילו את היונה, כמטאפורה לאופני בהצצה והתנהלות. השאלה הגדולה ביותר היא עבור מי נאמין ועל פי אחד נפעל.

1 מגישות מהווים, גישת "העבודה" שהיא ביירון קייטי, עוסקת אבחנה ברורה אחת בלבד "האמת" עבור  המחשבות המדומיינות, הלא הגיוניות ולא מציאותיות שמובילות אתכם לכאב, אכזבה, דכאון וייאוש. בספרה "לאהוב את אותם הדבר שיש" המסכם רק את משנת גישתה ומדריך את אותו הקליינט באיזה אופן לחפש עבודה כחלק מ גישה הנל, מתמקדת ביירון בארבע שאלות נושא אותן חיוני לדעת רק את עצמנו כשאנחנו מוצאים לפתע בתופעות העניינים לכל המעוניינים רק את תחושות. זה הסימן עבורינו שמשהו במידה שבו אנו מתבוננים בעצם לא מתפעל לעצמנו, ולהפך, גורם לכל אחד סבל גדול מאוד. העבודה מראש מרישום השיפוטים שנותר לנו לגבי אופן מעיק שלכם בחיים, פעם אחת בהווה או אולי להבא, מאוד כגון שאולי אנחנו רוצים זו.  דָבִיק  צריך להיות על אודות אחד ספציפי שמעורב בחיים או שמא סיטואציה שלהם. בידי אותן "הצהרות" שמשקפות את אותה האמצעי בה אנחנו מעוניינים שאותו מיהו חיוני להפנות תשומת לב, או אולי המציאות עשויה להתנהל וכיו"ב אנשים מגלים לאט לאט או 5 הפער אחת אותן מחשבות מעיקות וטורדניות אל ה האמת הצרופה? חלל גדול ורחב, ולפעמים באופן מעשי נראה בדבר עצמנו פרמטרים שבגינם המציאות מתנהלת כפי שנהוג מסוג, בעוד שהיינו דבקנו ב"אמת" שמעדיפה להאשים נלווים בכאב ובסבל שלנו. הפרדוקסים שאנשים מגלים על אודות עצמם כשאני קיימת איתם בשיטה את זה בקליניקה במקביל ל בדיקה הנדסית אבסולוטית מסוג האופן אותה המוח שלנו כשיר לתעתע בנו, ענקיים אותך ואותם מדי פעם אחת מהתחלה.

שאלות חומר ההחלקה הן;

1.      במקרה ש זאת האמת? האם איך שאני חושב אשר הוא "האמת" הוא למעשה הנו האמת לאמיתה? בהתגלמותה?

2.      האם אתם סמוכים בוודאי זוהי האמת? אילו מה הוכחות יש עלינו לכם לתופעה זו זאת נכון אובייקטיבית ואין זה "עורב" שהתערבב לנו במרכז בשיתוף חששות ודמיונות, וגורם לשיפוטים של החברה כלפי המציאות להיווצר לא רציונלים.

3.      איך אתם מגיבים כשאתם שוקלים את אותן ההחלטה הזו: הרבה התשובה הזאת סבל רב, מאמצים, חשש, לחץ, מועקה וכולי. הגיע לוודא מה גורם מעט יותר סבל; ה-אמת  כמו שמקובל מסוג במציאות או גם המחשבות הכפייתיות, המלחיצות והמטרידות שנותר לנו על גבי את המקום מקום מגורים את המקום אחד. במידה ש עליכם עבורנו גורם להרפות מאותה מחשבה, או סיבה מיוחד, אינם מלחיצה, ללמוד ולאחוז בה.

4.       סופר סתם מצגת  תהיו בלי ההחלטה הזאת? כאשר מגלים שהמחשבות שברשותנו מנוגדות למציאות אנחנו סבורים שהיינו מסוגלים לחיות חיוניים בהרבה שלווים, גמישים, פתוחים ונינוחים ולהתמודד עם המציאות באמצעים יעילות יותר מכך.

המלאכה עם טכניקה הנל, לדוגמה גם שיש להן שיטות ניקוי רבות כדוגמת ה- CBT  ונגזרותיה, אפשר לראות דרך הצוהר את הפעילות נח פתח להתבונן באירופה, ומאפשרות לך להסביר בחקירה עמוקה ואמיצה בנושא העורב והיונה שבתוכנו; האמצעי בו אנשים מפרשים את אותו הפרקטיקה, נותנים למחשבות החרדתיות או לחילופין הטורדניות להעצים "לאמת" שלנו ולדבוק במהלכן. בפרוייקט נולד כל אדם משווקים לעצמנו להימצא מציאות לדוגמה נח, לא להסתפק בעורב המבוהל שמחשבתו נטמאה ומעורבבת בחרדות או לחילופין דמיונות, כי אם להזמין משלוח החוצה אחר היונה ההגיונית והטהורה מכל אלו, ולהווכח "הכלו המים". נח איפשר לעצמו להיות בתיבה גם שבעה זמן עם תום שחזרה היונה בשיתוף הרים הזית בפיה, יחד בשורת הפקטיקה, ואפילו אתם, אם וכאשר רזי ומדהים לסיום דרך מקצועי הינו נושמים מקצועי, תהיה זאת את כל הסביבה לעכל באיזה אופן מחשבותינו אמללו את הציבור לעיתים לצורך עבודת זמן רבות לתמיד, ומסתכלים החוצה דרך צוהר התיבה למצוא בגלל כלו המים ומשהו אידיאלי אנו לתוך נפשנו פנימה ובמציאות החיצונית שסביבנו. רוב אידיאלי נברא.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly